טיפול בנשירת שיער

טיפול בנשירת שיערמרגישים שהשיער הופך לדליל יותר? אולי שמתם לב לאחרונה שקצת הנשירה הולך ומתגבר? מלבד היותו גורם חשוב מאוד עבור הביטחון העצמי והרושם שאנו משאירים על הסביבה, כדאי לדעת שנשירת שיער יכולה להצביע על חוסר איזון מסויים בגוף. גברים ונשים כאחד חווים נשירת שיער מוגברת והתופעה עלולה להגיע בכל גיל. מגוון הסיבות כולל, מעבר לתורשה, גם מכלול סיבות נוספות ולכן חשוב מאוד להתאים את הטיפול בתופעה באופן פרטני לכל מטופל.

מדוע השיער נושר?

מכלול הסיבות המובילות להדלדלות שיער נעות בין מטען תורשתי דרך בעיה בזרימת הדם, בעיות בעור, חוסר איזון הורמונלי בגוף, מחסור בויטמינים, עישון, שתייה מוגברת של אלכוהול, מערכת חיסונית חלשה ואפילו תופעות לוואי הכרוכות בשימוש בתרופות, מתח נפשי או דיאטה קיצונית.

את נשירת השיער מחלקים לרוב לשלושה סוגים:

1. נשירת שיער טיפוסית בגברים
נשירה זו לרוב מתבטאת בתהליך המתרחש בהדרגה החל מהחלק העליון של הקרקפת כך שצידי הראש נותרים מלאי שיער. מעבר להתקרחות חל גם שינוי מקביל בעובי השערה ואפילו בצבעה ואורכה.

2. נשירת שיער טיפוסית אצל נשים
בעוד שהתופעה אצל נשים פחות נפוצה בהשוואה לגברים, ואולי דווקא עקב כך, היא קשה יותר להתמודדות נפשית. הסיבה להתקרחות נשית נעוצה, על פי רוב, בסיבות גנטיות ומתבטאת בדלדול השיער בחלקה העליון של הקרקפת, התרחבות השבילים וחשיפה הדרגתית של הקרקפת הבהירה. כחלק כמעט בלתי נפרד מתהליך זה, אותן נשים גם מתלוננות פעמים רבות שקשה להן לגדל את השיער ולהאריך אותו, פשוט כי קצת הצמיחה שלו נפגם. הדבר עלול לקרות בכל גיל, כאשר גיל המעבר נחשב לגיל בו התופעה הופכת לשכיחה ביותר בקרב מי שסובלת ממנה.

3. נשירה הנובעת מבעיה מטבולית או סיסטמית (נשירת טלוגן)
בניגוד לשתי הסיבות הקודמות, נשירה זו נובעת על פי רוב משילוב של מספר גורמים במקביל. נשירת טלוגן יכולה להתחיל בראש ולהתפשט גם לשיער הגוף במקומות אחרים. מאחר ונשירה זו אינה חוויה נעימה בעליל, בעיקר עבור נשים אשר חוששות מאיבוד שיער מאסיבי, היא מהווה עד מהרה מקור למבוכה, עוגמת נפש, ואפילו דכאון. נשירת טלוגן יכולה להיות זמנית (אם היא נובעת מאירוע זמני) או כרונית (אם היא נמשכת מעל 3 חודשים). על מנת לטפל בנשירת טלוגן, חשוב מאוד ואף הכרחי לבצע בדיקות מקיפות הכוללות בדיקות מעבדה כדי לאתר את הסיבות האמיתית באופן פרטני אצל כל מטופל ומטופלת.

טיפול בנשירת שיער

המומחים באקלנס קליניק מטפלים בנשירת שיער במגוון דרכים, בהתאם לצורך וההתאמה האישית למצבו הפיזיולגי של כל מטופל. במפגש הראשון אנו מבצעים בדיקה קלינית של הקרקפת, בוחנים לעומק את הרקע הרפואי והתסמינים, מפענחים את הגורמים לנשירה ומתאימים את סוג הטיפול הרצוי. אבחון מדוייק זה מהווה למעשה כבר 70% מהדרך לפיתרון.

באופן כללי מטרת הטיפולים היא לאזן את מחזורי הצמיחה של השיער. הדבר מתבצע על ידי החדרת חומרים פעילים לאזור השורשים, המרצה בסיוע המכשור הרפואי המתקדם ודרכים נוספים המונעות מהורמון DHT להדבק לזקיקים ולמעשה לגרום להתנוונות השערה. התוצאות ניכרות כבר לאחר מספר שבועות או חודשים ומתבטאות בצפיפות גבוהה יותר של צמיחה ובהגדלת עובי השערה.

בין מגוון הטיפולים שאנו מציעים:
* מזותרפיה – הזרקה מקומית של חומרים תרופתיים או טבעיים, ללא מחטים
* טיפול RF
* טיפול מיקרונידלינג בשילוב אלמנטים תרופתיים
* טיפולי "רילואד" להמרצת הקרקפת
* הכנסת תוספי מזון טבעיים או טיפולי מרשם לתזונה היומיומית (כפוף לבדיקות הדם)


מדוע באקסלנס קליניק?

למומחים של אקסלנס קליניק ניסיון נרחב בטיפול בנשירת שיער בגברים ובנשים. הצוות שלנו מתגאה בסטנדרטים המחמירים בעולם וברמת שירות גבוהה עם יחס אישי, תומך ומפנק של חמישה כוכבים, שמעניקה רשת ביטחון. לפרטים צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 03-7299992 או באמצעות טופס יצירת קשר באתר ונשמח להתאים לכם את הטיפול האופטימלי.